Shiatsu masáže

Na rozdíl od běžné masáže příznivě působí nejen na svaly, vazy a krevní oběh, ale navíc i na energetický systém celého těla a velmi účinně startuje samoléčebné schopnosti těla na úrovni pohybového aparátu, vnitřních orgánů i imunity.

KONTAKT:

Tel: 602 120 709
E-mail: mzk4@seznam.cz

a

Shiatsu reference

  /  Shiatsu reference
  • Reference Shiatsu

Hodnocení stálých klientů masáže shiatsu Praha.

Dan

Na masáže k Márovi chodím jíž několik let. Vážím si ho jak odborníka na pravém místě , který mi pomohl s bolestmi zad, tak i člověka se kterým rád prohodím pár slov a najdu pohodu a vyrovnanost v téhle uspěchané době. Můžu vřele doporučit. Objednávky jsou bezproblémové. Marek je flexibilní a vždy nebyl problém vymyslet termín který by mě vyhovoval.

Pavla

K Markovi chodím na shiatsu masáže už sedmý rok. Při mé předchozí šéfredaktorské práci jsem byla vždy po uzávěrce časopisu absolutně vyždímaná, z únavy se mi chtělo až zvracet. Z proudu všech informací, textů, změn na poslední chvíli, multitaskingové komunikace a zodpovědnosti vše uhlídat jsem bývala zároveň v tak „mentálně vyexcitovaném“ stavu, že nešlo ani usnout a odpočinout si. Trvalo mi týden, než jsem se jakž takž dala dohromady a vzápětí skočila do výroby dalšího čísla se stejným finišem. Takto jsem fungovala několik let a přes stresová negativa mne vedla dobrá idea a nadšení ze zajímavé práce. Jenže když neposloucháte své tělo, postupem času a dlouhodobou zátěží začnou negativa převažovat a odrážet se i na radosti z díla a celkově ze života. V tu dobu jsem se seznámila s Markem a začala k němu chodit na shiatsu. Na prvních dvou návštěvách se nestalo nic zvláštního, měla jsem příjemný pocit a večer lépe usnula. Při dalších terapiích jsem už ale začala vnímat působení shiatsu přímo na konkrétní místa v těle, toky energie, ucpané a neprůchodné části svého těla a poté jejich zlepšený stav. Začala jsem lépe zvládat uzávěrky a pracovat s Markovými radami. Protože je Marek vzděláním technik, dokáže výborně vysvětlit, co se děje s tělem a jak s ním pracovat. Učila jsem se s ním (a učím stále) jak správně stát, dýchat, chodit, sedět…je to základ a my ho vůbec neumíme, ve škole nás ho nenadrilují. Trvá to, než přepíšeme špatné vzorce, které nás ničí, a než si je uvedeme do každodenního života…a teprve potom se může něco začít zlepšovat. Shiatsu působí skrze jemné energie, ale někdy je potřeba zablokované tělo pořádně uchopit a udělat určitou fyzickou manipulaci. Člověk musí být přitom ale absolutně uvolněný…a mě taky mentálně pomáhá, že Marek je kus chlapa – má téměř dva metry, a já se nebojím, že by mne při tom pevně neudržel a třeba upustil 😊 V průběhu let jsme spolu řešili různé záležitosti – od „běžného“ a pravidelného průchodňování a dobíjení energie, ledviny a močové cesty, uzemňování, zablokovaný solar plexus nebo třeba „zamrzlé rameno“. Ráda bych napsala definitivně „vyřešili“…bohužel se čas od času objeví další blokády, protože na nás stále doléhají nějaké strachy, starosti, úrazy a špatné návyky. Ale je to jako s autem – taky potřebuje pravidelný servis, abychom se v něm cítili dobře a bezpečně 😊 Pavla Vojířová

Alice

K Markovi chodím pravidelně, je u něj moc dobře. Umí se naladit na momentální energie, ve kterých se člověk nachází a citlivě a s péčí s ním pracovat. Není to tedy jen o příjemné masáži, ale dozvíte se spoustu dalších zajímavých věcí. Vřele doporučuji každému, kdo se chce někam posunout nebo si jen odpočinout od všedních starostí.

Petra

Je mi teprve 27 let a již několik let mě trápí bolest v bederní páteři. Zkusila jsem postupně návštěvu několika různých fyzioterapeutů či chiropraktiků. Někteří mi pomohli jednorázově, někteří doporučili cviky na zpevnění těla, které jsem se vždy snažila cvičit denně a dlouhodobě. Po nějaké době jsem ale měla z doporučených cviků pocit, že mě pouze udržují v chátrání bez většího pocitového zlepšení. Zároveň jsem se nikdy od nikoho pořádně nedozvěděla, proč a z čeho konkrétně neustálé bolesti mám. Pak jsem začala chodit k Markovi a bylo to konečně přesně to, co jsem celou dobu hledala. Zjistila jsem, co mám přesně za problém a jak ho postupně řešit. Vyhozená kyčel způsobující výraznější dopadání na jednu nohu, problém s chůzí a postojem... člověk by neřekl, že neumí chodit a postavit se na nohy, ale byl to i můj případ. Všechno mi bylo vysvětleno po technické i energetické stránce. Jsem si vědoma, že dlouhodobé návyky nejdou vyřešit za jedno setkání, ale stále na sobě pracuju a snažím se lépe vnímat své tělo. K Markovi teď chodím už přes 1 rok. První změny a Markova doporučení měly okamžitý efekt a neustále se můj stav zlepšuje. Marek je jeden z těch nadaných lidí, který se dokáže dívat na člověka komplexně. Je schopen vnímat, co se děje jak zvenku, tak prohlédnout dovnitř člověka a dokáže poradit ne podle naučených frází, ale dle aktuální potřeby člověka. Neustále mu chodí nové nápady, na co se zaměřit v aktuální situaci. Z každého setkání odcházím nejen nabita novými podněty ke cvičení a vnímání těla, ale i úžasně klidná a uvolněná. Marek je pro mě takovým duchovním učitelem, se kterým se příjemně povídá a který na sobě neustále pracuje, aby mohl vždy nové poznatky předávat lidem dál. Říká a dělá jen to, čím už si prošel a ví, že mu to funguje. Reference na člověka se dají napsat i krátce, ale Marek si všechna sepsaná slova zaslouží a pokud jste je dočetli až sem, pak má jistě cenu, abyste ho navštívili. Je skutečně skvělý člověk, který ví, co dělá a jde do toho celým srdcem. Díky Marku!

Eva

Marek umí čarovat. A to je super. Velice si cením jeho smyslu pro detail a schopnosti kombinovat různé metody. Po masáži se vždy cítím skvěle. Lehce a radostně. To chceš!

Petra

Chodím k Markovi již více jak 10 let pravidelně a jsem moc spokojena. Mela jsem velké problémy s krční páteří a od té doby, co má můj krk pravidelnou Markovu péči, jsem bez komplikací. Udržuje můj krk pružný a pohyblivý a nejen krk. V podstatě vyléčil úplně problémy s koleny, která otékala a nešla ohnout - dnes mohu i klečet a neotékají vůbec. Všem doporučuji!! Petra Vavrlová

Jiřina

Marka jsem vyhledala ohledně řady chronických problémů jak fyzického rázu, tak i problémů spojených se stresem a emocemi. Mile mě překvapilo, že Marek nepostupuje rutinním způsobem, ale dokáže navnímat můj energetický systém a podle toho zvolit ošetření shiatsu, které propojuje s další energetickou léčbou nebo s Qigongem. Zároveň velmi oceňuji, že Marek sdílí spoustu informací a učí jak vnímat a pracovat s energií, což využívám ve svém každodenním životě.</p> <p>Z mé vlastní zkušenosti, ať shiatsu nebo qigong nejsou jednorázové terapie, kdy zázrakem vše zmizí přes noc, ale pokud člověk vytrvá a průběžně se udržuje s pomocí těchto technik, výsledky předčí očekávání a to i někdy, tam kde to člověk nečeká.</p> <p>Pokud hledáte vnímavého terapeuta s výbornou znalostí svého ``řemesla`` mohu Marka naprosto doporučit.</p> <p>Jiřina